Kajakowa Przygoda

5 czerwca 2022 r.
Zapisy na pływanie kajakami

PIKNIK RODZINNY
KAJAKOWA PRZYGODA NA WYSPIE SOBIESZEWSKIEJ

Dzień Dziecka to świetna okazja, aby rozpocząć z nami sezon kajakowy na Wyspie Sobieszewskiej!
5 czerwca 2022 r., przy Przystani Młynówka, odbędzie się rodzinny piknik pełen atrakcji związanych z wodą, Wyspą Sobieszewską, historią i ekologią. W programie m.in.: pływanie kajakami i SUP-ami, żeglarskie i wodne gry i zabawy, konkursy, warsztaty, ognisko. Wstęp na wydarzenie i wszystkie aktywności jest bezpłatny. Kajakowa Przygoda organizowana jest przez Miasto Gdańsk przy współpracy z Fundacją Family Challenge i Partnerstwem na Rzecz Rozwoju Wyspy Sobieszewskiej.

W 2021 roku na kanale Młynówka na Wyspie Sobieszewskiej otwarto nową przystań kajakową. Postawiono wiaty piknikowe, miejsca do osuszania kajaków, przygotowano miejsce ogniskowe. Społeczność mieszkańców dzielnicy tworząca Partnerstwo na Rzecz Rozwoju Wyspy Sobieszewskiej razem z działającą od lat w obszarze turystyki aktywnej Fundacją Family Challenge postanowili, organizując kolejne, rodzinne wydarzenie, przybliżyć to miejsce wszystkim gdańszczanom i gościom odwiedzającym Wyspę.

Piknik odbędzie się 5 czerwca, w godz. 10.00–15.00. Głównymi atrakcjami będzie pływanie kajakami i SUP-ami po Martwej Wiśle oraz podziwianie Wyspy Sobieszewskiej od strony wody. Dodatkowe zabawy wodne i żeglarskie przygotuje Chorągiew Gdańska Związku Harcerstwa Polskiego: regaty łódek origami, tańce żeglarskie, bieg Jungów, nauka węzłów, olbrzymie bańki mydlane czy grę w Bubball. Animatorzy GAK Wyspy Skarbów oraz Fundacji Strefa Mocy poprowadzą warsztaty robienia magnesów z masy porcelanowej oraz latawców.

Dla najmłodszych przygotowano dmuchany zamek, popcorn i watę cukrową. Zainteresowane historią dzielnicy osoby będą miały okazję do rozmowy z historykiem i pisarzem Waldemarem Nocnym, a także nabycia jego książek. Stowarzyszenie Przyjaciół Wyspy Sobieszewskiej przygotowało konkursy wiedzy o Wyspie Sobieszewskiej, a OSP Sobieszewo zaprezentuje wóz strażacki oraz podstawy pierwszej pomocy.

Dodatkowo, w ramach akcji #zameldujsiewgdansku, na miejscu stanie mobilny punkty Karty Mieszkańca. Dowiemy się w nim jak zameldować się w Gdańsku czy wyrobić Kartę Mieszkańca. Meldunek to korzyści dla dzielnicy m.in.: im więcej zameldowanych mieszkańców, tym większa jest kwota Budżetu Obywatelskiego w danej dzielnicy.

Organizatorzy zapraszają do odpoczynku, piknikowania i przywiezienia ze sobą produktów na ognisko.

Szczegóły na temat wydarzenia na stronie:
www.aktywnienawyspie.pl
oraz na wydarzeniu na Facebooku

 

Zapraszamy w niedzielę, 5 czerwca, na Wyspę Sobieszewską!

Impreza dofinansowana jest ze środków Miasta Gdańska w Ramach Programu Społecznego Rozwoju Wyspy Sobieszewskiej oraz ze środków Rady Dzielnicy Wyspa Sobieszewska.

Piknik realizowany jest w ramach Programu Społecznego Rozwoju Wyspy Sobieszewskiej prowadzonego przez Miasto Gdańsk w ramach przygotowań do Światowego Jamboree Skautowego 2027.