Dojazd i program

Gdzie będziemy?
Biuro Imprezy, miejsce startu i zakończenia każdej trasy kajakowej oraz festyn znajdować się będą na przystani kajakowej na Kanale Młynówka (przy ulicy Przegalińskiej).

Dojazd
a) Rowerem – na Wyspę Sobieszewską można dojechać z Gdańska ścieżką rowerową EuroVelo 9/10/13 (przez Przejazdowo i Wiślinkę). Po przejechaniu mostu na rodzie trzeba skręcić w prawo w ul. Turystyczną i jechać nią do małego ronda, gdzie znów trzeba skręcić w prawo (w ul. Przegalińską). A potem już tylko około 200 m i po prawej stronie jest przystań kajakowa.
b) Komunikacją miejską – z Gdańska autobusami linii 112 oraz 186. Wysiadka na przystanku Sobieszewo 01 (obok mostu) i dalej pieszo około 1 km. Autobusem 112 można też podjechać dwa przystanki dalej i wysiąść przy ulicy Falowej.
c) Samochodem – w nawigację można wpisać  Przystań kajakowa lub adres ul. Przegalińska skrzyżowanie z ul. Kanałową.

Parking
Na terenie imprezy będą miejsca postojowe (na trawie). Ich liczba jest ograniczona. Gdyby zabrakło – prosimy parkować w innych i dozwolonych miejscach na terenie Wyspy Sobieszewskiej.

Program
5 czerwca 2022 r. (niedziela)

Impreza odbywać się będzie w godzinach 10.00–15.00

10.00 – rozpoczęcie pikniku
10.30-15.00 – pływanie kajakami
10.00-15.00 – konkursy, zabawy, pokazy, warsztaty
10.00-15.00 – ognisko (kiełbaski i inne smakołyki we własnym zakresie)
15.00 – zakończenie imprezy

Zapisy do pływania kajakami w Biurze Imprezy.
Kajaki oczywiście zapewniamy. Na czas pokonywania trasy uczestnikom zostaną wypożyczone kajaki turystyczne dwuosobowe wraz z osprzętem (wiosła i atestowane kamizelki asekuracyjne). Rodziny z małymi dziećmi (do lat 8 i 25 kg) będą mogły skorzystać z kajaka w wersji z dodatkową dostawką dla małych dzieci (dodatkowa siedzisko i atestowana kamizelka asekuracyjna), czyli popłynąć w trójkę.